Het belang van kinderbrillen in de optiek

Om aan te haken bij onze myopie- en kinderbrillen-special in de laatste editie van Eyeline Magazine, vroegen wij onze zes trendpanelleden naar hun verkoop van kinderbrillen en hoe belangrijk deze verkoop is voor hun winkel. Deze keer lichten we de reactie van Mariëlle Koolen, inkoper monturen bij Optiek van Wely Roosendaal uit.

 

“Kinderbrillen zijn zeker belangrijk voor ons. Wij hebben dan ook een eigen orthoptist in huis. Wij werken met een KidsPlan: ouders betalen dan € 7,50 per maand en krijgen op alles voor hun kind 50% korting. Dit is een groot succes! Voor de kindjes die pas beginnen, merken we dat het vooral gewoon heel gangbare brillen moeten zijn, later worden ze wat spannender. Juist om die reden hebben wij een grote collectie kinderbrillen van gewoon naar aparter. In de kinderbrillen zie je vaak wel een verlenging van de trends die er voor volwassenen zijn, maar in mindere mate. We kopen de kinderbrillen ook allemaal zelf in, we willen altijd precies weten wat we in huis hebben. Kinderen zijn de toekomst!”. – Mariëlle Koolen, inkoper monturen bij Optiek van Wely Roosendaal.

 

Benieuwd naar de mening van andere opticiens en optiekexperts?

Een jaar lang in iedere editie van Eyeline Magazine komen zes opticiens en inkoopexperts aan het woord. Ondernemers met kleine winkels, grote winkels of meerdere winkels, afkomstig uit alle Nederlandse windstreken, van Groningen tot Limburg. In iedere editie van Eyeline Magazine lichten we één of meerdere brillentrends uit. Maar wat gebeurt er trendtechnisch gezien in de optiekwinkels? Volgen opticiens de trends of maken ze trends? Wat willen consumenten en waar worden zij door beïnvloed? Lees de mening van onze andere vijf trendpanelleden: Hans Korse, Inge van der Maten, Remco Bosman, Madelon Grit en Eelke Veltman in Eyeline Magazine 4-2024.

Tags: