De Nederlandse optiekbranche heeft zich dit najaar voor het eerst gezamenlijk gepresenteerd op landelijke studiekeuzebeurzen.
Onder de vlag van werkenindeoptiek.nl bundelen zelfstandige opticiens, ketens en optiekopleidingen hun krachten. Hun doel: jongeren enthousiast maken voor een loopbaan in de optiek.
De eerste presentatie vond plaats op 26 en 27 september tijdens de Studiekeuzebeurs Zuid in Veldhoven. Met honderden geïnteresseerde scholieren was de stand een groot succes. De branche is optimistisch en wil de komende maanden nog meer jongeren laten kennismaken met de veelzijdigheid van het vak.
Al jaren daalt het aantal mbo-leerlingen in Nederland. Ook de instroom bij de optiekopleidingen stond onder druk. Dankzij eerdere campagnes van werkenindeoptiek.nl is de daling omgebogen naar lichte groei. Met de gezamenlijke landelijke aanpak wil de branche die positieve beweging verder versterken.
Op de beurzen krijgen jongeren een beeld van de brede mogelijkheden binnen de optiek. Ze zien welke routes er zijn: voltijd (BOL), deeltijd (BBL), werken-leren trajecten en instroom als verkoopmedewerker.
De optiek wordt belicht vanuit verschillende invalshoeken: techniek, zorg, fashion en commercie. Zo krijgen jongeren een compleet beeld van het vak en de carrièremogelijkheden.
De komende maanden staat de campagne op drie landelijke beurzen:
Met deze gezamenlijke campagne laat de optieksector zien dat het vak toekomst biedt aan jongeren met interesse in mensen, mode en techniek. Het is een investering in de volgende generatie opticiens én in de kracht van het vakgebied.
Tags: Werken In De Optiek