“De fascinatie voor ogen en zicht begon al toen ik kind was. Mijn vaders passie was fotografie en telescopen. Daardoor raakte ik al vroeg geïnteresseerd in alles wat met ogen en zicht te maken heeft. Later koos ik voor de studie optometrie. Mijn vrouw deed dezelfde studie en je zou dus kunnen zeggen dat ik haar dankzij de optiek heb leren kennen. Het duurde wel twee jaar voordat ik haar uit durfde te vragen.”
Sinds oktober 2025 is Angel Viosques Senior Vice President Commercial EMEA bij Euclid Vision Group. Na jaren bij Leica Microsystems en Essilor voelt deze stap voor hem als een logische voortzetting van zijn passie. “Ik heb altijd gewerkt in bedrijven waar kwaliteit en innovatie centraal staan. Dat is precies wat mij aantrekt in Euclid Vision Group. Met mark’ennovy en Disop hebben we twee Spaanse bedrijven met een sterke reputatie in de markt.”
“Voor mij is het een mooie uitdaging om daaraan bij te dragen. De eerste maanden stonden vooral in het teken van luisteren en begrijpen. Ik zie mijn komst als kans om samen met een zeer getalenteerd team verder te bouwen. Mijn eerste stap was het bedrijf echt leren kennen: de mensen, de cultuur en de strategie. Pas als je dat begrijpt, kun je bepalen waar de kansen voor groei liggen.”
Wat Euclid Vision Group volgens Angel Viosques onderscheidt, is de duidelijke focus op gepersonaliseerde contactlenzen. “Wij geloven sterk in maatwerk. Dat is onze strategie en dat is ook waar we wereldwijd om bekendstaan. Met maatwerk kunnen we refractieafwijkingen op een heel hoog niveau corrigeren en oplossingen bieden die echt aansluiten bij de individuele klant.”
Binnen die strategie speelt myopiemanagement een belangrijke rol. “We willen oogzorgprofessionals een compleet portfolio bieden. Met MYLO Day en MYLO Night bieden we al gepersonaliseerde oplossingen, zowel in zachte lenzen als orthokeratologie. Met de introductie van de Be Free voegen we daar een disposable daglens aan toe.”
“Daarmee kunnen we een 360 graden oplossing bieden voor myopia care. Dit betekent zeker niet dat we afstand nemen van maatwerk; personalisatie blijft onze kern. Dat is en blijft onze unieke kracht. Maar we luisteren ook naar wat de markt vraagt.”
“Voor veel kinderen en ouders is een daglens een praktische en toegankelijke oplossing. Met Be Free kunnen we die behoefte invullen, zonder concessies te doen aan kwaliteit.”
In een periode met personele veranderingen en meerdere productlanceringen, vertrouwt Angel vooral op teamwork. “Ik geloof sterk in samenwerking. Niemand heeft in zijn eentje alle antwoorden. De beste ideeën ontstaan wanneer mensen samen nadenken.”
“Daarom werk ik graag met een team waarin iedereen zijn expertise kan inbrengen. Ik zie de toekomst dan ook optimistisch. We hebben een sterk internationaal team en ook in Nederland een zeer ervaren groep bevlogen mensen. Ik ben ervan overtuigd dat we samen een belangrijke rol blijven spelen in de verdere ontwikkeling van contactlensinnovatie.”

Tags: Euclid Vision Group, mark’ennovy