Bij Visser Contactlenzen draait groei niet alleen om cijfers, systemen en locaties. Groei gaat vooral over mensen. Over nieuwsgierigheid, verantwoordelijkheid nemen en de ruimte krijgen om stappen te zetten. Dat blijkt uit het gesprek met Remon Vermeulen, teamleider magazijn, en Monique ter Horst-Deenen, HR-manager. Twee verschillende rollen, één gedeelde visie op ontwikkeling.
Remon werkt inmiddels ruim drie jaar bij Visser Contactlenzen. Zijn loopbaan begon buiten de optiek, in de horeca. “Dat was een wereld van lange dagen en onregelmatige tijden. Toen mijn dochter werd geboren, wilde ik iets anders, met meer structuur en balans”.
Via een vacature bij Visser Contactlenzen kwam Remon terecht in het magazijn, zonder ervaring met contactlenzen. “Dat was geen probleem. ‘Je kunt hier alles leren’, werd gezegd. En dat klopte ook”.
Wat volgde, was een natuurlijk groeipad. Van logistiek medewerker naar teamleider magazijn. Niet volgens een vooraf uitgestippeld plan, maar doordat Remon initiatief nam en nieuwsgierig bleef. “Ik wilde begrijpen hoe alles werkt. Niet alleen mijn eigen taken, maar ook wat er daaromheen gebeurt. Meekijken bij andere afdelingen, vragen stellen, zelf oplossingen bedenken”.
Die houding past bij de cultuur van Visser Contactlenzen, ziet Monique. Zij begon haar loopbaan binnen de organisatie als operationeel manager, een destijds nieuwe rol waarin zij leidinggaf aan alle praktijkassistenten en verantwoordelijk was voor de spreekurenplanning van de optometristen. Daarnaast hield zij zich bezig met personele zaken en maakte zij deel uit van het managementteam.
Met de groei van de organisatie volgde de functie van landelijk manager vestigingen, met HR als belangrijk aandachtsgebied. Sinds dit jaar vervult Monique de rol van HR-manager, passend bij een organisatie die inmiddels bijna 140 medewerkers telt.
“Ontwikkeling ontstaat hier niet vanzelf”, zegt ze. “Maar we creëren er wel bewust ruimte voor. Door in gesprek te blijven met medewerkers, te kijken naar wat iemand kan en wil, en kansen zichtbaar te maken”.
Een belangrijk instrument daarin is de Visser Academie, bedoeld voor alle medewerkers. “Het is geen exclusief programma voor één groep”, benadrukt Monique. “Iedereen moet zich kunnen ontwikkelen, binnen zijn eigen rol of richting een volgende stap”.
Dat kan gaan om vakinhoudelijke trainingen, maar ook om vaardigheden zoals gespreksvoering of samenwerken. Remon herkent dat. “Ik heb trainingen gevolgd, maar het meeste leer je door te doen. Door verantwoordelijkheid te krijgen en te weten: ik mag dit proberen”.
Als teamleider ziet hij diezelfde dynamiek bij zijn eigen team. “We werken intensief samen. Je merkt snel als iemand ergens meezit. Dan praat je daarover. Dat hoeft niet via allerlei lagen. De lijntjes zijn kort”.
Die openheid typeert de werksfeer, vinden beiden. Nieuwe collega’s merken dat vaak direct. “Er is geen wij-zij”, zegt Monique. “Specialisten, assistenten, logistiek, servicebureau, administratie en ICT: iedereen is onderdeel van hetzelfde geheel. Zonder goed magazijn geen goede zorg, zonder ondersteuning geen specialistisch werk”.
De groei van Visser Contactlenzen brengt ook veranderingen met zich mee: nieuwe systemen, andere werkwijzen en meer schaal. Dat vraagt iets van medewerkers én van leidinggevenden.
“Verandering kan spannend zijn”, zegt Monique. “Zeker voor mensen die hier al lang werken. Dan is het belangrijk om uit te leggen waarom we dingen anders willen doen en mensen daarin mee te nemen”.
Feedback wordt daarom actief opgehaald, onder meer via medewerkerstevredenheidsonderzoeken. “Die resultaten verdwijnen niet in een la. We maken ze inzichtelijk en vertalen ze naar concrete acties. Samen werken aan samenwerken, noemen we dat”.
Ook op de werkvloer in het magazijn is die gezamenlijke aanpak zichtbaar. “Als er iets verandert, bespreken we dat met elkaar”, zegt Remon. “Wat werkt wel, wat niet? Soms blijkt in de praktijk dat iets anders moet dan gedacht. Dan stel je bij. Met elkaar kom je verder”.
Waar ze trots op zijn? Voor Remon is dat helder: tevreden klanten. “Als een bestelling lastig is of iets niet direct leverbaar, gaan we meedenken. Wat kan wél? Dat extra stapje zetten, daar haal ik voldoening uit”.
Voor Monique zit trots vooral in de mensen. “Als ik heb kunnen bijdragen aan het aannemen van medewerkers die zich hier als een vis in het water voelen en die vervolgens de ruimte krijgen om te bloeien en te groeien, dan weet ik waar we het voor doen”.
Die betrokkenheid verklaart ook waarom Monique al zo lang bij Visser Contactlenzen werkt. “Het bedrijf ontwikkelt zich voortdurend, net als de branche. Dat houdt het interessant”. Remon sluit zich daarbij aan: “Stilstand is hier geen optie. Of het nu gaat om producten, processen of jezelf: je blijft in beweging”.
Aan wie overweegt te solliciteren, hebben ze allebei een duidelijke boodschap. Monique: “Kijk eens op www.werkenbijvissercontactlenzen.nl. Daar zie je goed wie we zijn en hoe we werken: laagdrempelig en open”. Remon vult aan: “Het is hier dynamisch. Geen dag is hetzelfde. Als je wilt leren, meedenken en jezelf ontwikkelen, dan zit je hier goed”.
